امروز: ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پایگاه اطلاع رسانی

استفاده از نخبگان کلید راه توسعه پایدار است

خبرهای وِیژه , مصاحبه ها , مصاحبه های فرهنگی تاریخ انتشار: 97/10/30 يک نظر   808 بازدید

اندازه فونت    
استفاده از نخبگان کلید راه توسعه پایدار است
دبیرکل خانه روشنفکران آبادان اظهار کرد: استفاده از ایده‌های نخبگان، کلید راه توسعه پایدار در مدیریت شهری و کلان است.

احمد امیری دبیرکل خانه روشنفکران آبادان  در گفت‌وگو با  فارس ، ضمن تاکید بر به کارگیری نخبگان در مدیریت شهری،محیط زیستی ،فرهنگی اظهارکرد: پیشرفت هر جامعه ای در گرو اراده، مسئولیت پذیری و به کارگیری نخبگان است.

وی افزود: تجربه ثابت کرده است که به کارگیری نخبگان یکی از راه‌حل‌های بازگشایی گره های پیچیده توسعه نیافتگی در مدیریت و اداره شهری است.

امیری بیان کرد: همواره با وجود مشکلات فراوان و نبود زیر ساخت‌های لازم در حوزه‌های مختلف اقتصادی، مدیریتی و عمرانی تلاش و راهکارهای ارایه شده توسط نخبگان است که درکنار تجربیات حاصله توانسته است سدهایی که در مقابل  پیشرفت و توسعه بسته می شوند را بردارند.

دبیرکل خانه روشنفکران آبادان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تدوین سند راهبردی کشور درامور نخبگان عنوان کرد: حذف چرخه قدرت در پست‌های کلیدی دولت بابه کارگیری نخبگان میسر می باشد.

وی افزود: در شهرهای کوچک که به سبک کلان اداره می شوند، برقراری تعادل در مدیریت شهری با حذف استخدامات فرمایشی و به کارگیری صاحبان فکر و نخبگان علمی میسراست.

امیری ضمن تاکید بر رویکرد علمی برای نیل به اهداف توسعه پایدار در مدیریت شهری، اظهارکرد: افرادی که با داشتن استعدادهای ذاتی و خدادادی مسیر رشد در حوزه استعداد خود

را طی می‌کنند و با پشتکار و مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، جایگاهی رفیع در آن حوزه کسب کنند، آن افراد خبره و متخصص  هستند و می‌توانند بهترین راهکار های علمی را به کار گیرد.

وی با اشاره به دو خصوصیت استعداد ذاتی و خبرگی افراد نخبه، گفت: در برخی از موقعیت‌های استراتژیک فقط با درایت افراد نخبه می‌توان پل‌های شکسته شده توسعه نیافتگی راترمیم کرد و با کمترین هزینه و زمان روی محور توسعه قرار داد.

دبیرکل خانه روشنفکران آبادان ضمن اشاره به ‌به‌کارگیری نخبگان در پروژه‌های مدیریت شهری، بیان کرد: نخبگان جوان در تقویت پروژه‌های مدیریت شهری نیز نقش قابل توجهی دارند؛

این قشر تاثیر گذار دارای طرح‌ها و ایده های کارآمدی در حوزه مدیریت شهری، محیط زیست و ترافیک شهر هستند که باید از نظرات و دیدگاه‌های کارشناسی و علمی آنها در کاهشمعضلات شهر استفاده کرد.

وی  با تاکید بر احداث و تقویت پژوهشگاه‌‌هایی که نخبگان تاسیس کرده اند، اظهار کرد: استفاده از این پتانسیل نیازمند ایجاد بستری مناسب برای اجرایی کردن دانش نخبگان است،دانشی که نقش موثری در اشتغال و تولید خواهد داشت.

امیری افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری بر استفاده از ایده‌های نخبگان جهت اشتغال زایی تاکید کرده اند، این مهم یکی از دریچه‌های رفع مشکلات اقتصادی است  و  مدیریتشهری باید از این فرصت‌ها بهره مند شود.

وی در پایان عنوان کرد: حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی نخبگان توسط مسئولان شهری و کشوری سبب، ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای جذب نخبگان، هماهنگی وسازماندهی قابلیت ها و امکانات موجود در مدیریت شهری برای توسعه ارتباط میان دانشگاه‌ها، مراکز علمی و فناوری، افزایش حضور و مشارکت تخصصی نخبگان و استفاده از نظرات آنها است که به استفاده بهینه از ایده های نخبگان در مدیریت شهری منجر خواهد شد.


Deprecated: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده نمایید. in /home/ahmadami/domains/ahmadamiri.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5495
مطالب مرتبط

نظر شما


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/ahmadami/domains/ahmadamiri.com/public_html/wp-content/themes/sp_parse_v2/comments.php on line 37

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.

در صورتی که قبلاً در سایت ثبت نام کرده اید از لینک زیر وارد حساب کاربریتان شوید.

اگر هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید میتوانید از قسمت ثبت نام در سایت اقدام نمایید.

رفتن به ابتدای صفحه